Dokumenty ke stažení

Programová nabídka a ceníky

Zjistit více

Podmínky a ostatní

Zjistit více

Návody a manuály

Zjistit více

Formuláře

Zjistit více

Upravit nastavení cookies

FAQ - otázky a odpovědi

Zjistit více

Programová nabídka a ceníky

Podmínky a ostatní

Návody a manuály

Formuláře

Vaše otázky a naše odpovědi

Co vás zajímá?

Internet  
Zjistit víc

Máte od nás internet nebo teprve zvažujete, že si ho pořídíte? Tyto otázky nám nejčastěji v souvislosti s internetem pokládáte. Pokud zde odpověď na svůj dotaz nenajdete, zavolejte nám. Jsme tu pro vás každý pracovní den od 8 do 18 hodin.

Jak zjistím, jaký internet je dostupný na mé adrese?

K ověření dostupnosti internetu prosím využijte náš formulář na stránkách www.dragon.cz 

Jaký je rozdíl mezi optickým a mikrovlnným připojením?

Optické připojení je nejstabilnější způsob přenosu dat, které probíhá pomocí optických vláken. Není náchylné na rušení a vlivy počasí, proto je jeho signál stabilnější a může dosahovat vyšších přenosových rychlostí než mikrovlnné připojení.

To, zda je na vaší adrese možné optické připojení, záleží na tom, jestli je v dosahu bydliště vybudovaná optická infrastruktura, kterou je možné přivést až do vašeho domu, bytu, kanceláře nebo provozu. Ověřit si to můžete v našem formuláři.

Mikrovlnné připojení využívá pro přenos dat elektromagnetické vlny. Data jsou přenášená pomocí mikrovlnných vysílačů a antén. Mikrovlnné připojení je vhodné tam, kde není možné položit optický kabel, nebo tam, kde se výstavba optické infrastruktury teprve plánuje.

Co znamená, že poskytujete stejnou rychlost oběma směry?

Námi nabízená rychlost internetu udává jak maximální rychlost stahování, tak i maximální rychlost odesílání. A je pro oba směry stejná.

Je běžnou praxí ostatních poskytovatelů internetu, že inzerovaná rychlost odpovídá pouze maximální rychlosti stahování, zatímco maximální rychlost odesílání je výrazně nižší, např. v poměru rychlost stahování 50 Mb/s, rychlost odesílání 10 Mb/s. Obě rychlost musí být uvedené ve smlouvě.

Jak probíhá technické šetření? Kolik stojí a jak dlouho bude trvat?

Technické šetření je zdarma a k ničemu vás nezavazuje.

Slouží k zajištění co nejlepšího možného připojení internetu na vaší adrese. Technik v rámci svého šetření zjistí, zda máme oblast pokrytou, jaká technická infrastruktura je v dané oblasti vybudovaná a jakou rychlost připojení vám můžeme nabídnout. 

Ve většině případů probíhá technické šetření na dálku a je hotové do druhého pracovního dne. Pokud bude nutná návštěva technika přímo na vaší adrese, záleží na vašich časových možnostech. Obvykle do týdne máme vždy jasno.

A ani v případě, že je nutná návštěva technika v místě bydliště nebo firmy, nic nehradíte.

Jak rychle mi internet zapojíte?

Pokud už proběhlo technické šetření a nic nebrání zapojení internetu, obvykle následující pracovní den po objednání služby se s vámi spojíme a domluvíme návštěvu technika. Pak už to bude záležet na vašich časových možnostech, kterým se přizpůsobíme.

Průměrná doba zapojení internetu je do 5 pracovních dnů od objednání.

Co budu potřebovat k připojení internetu na mikrovlnné síti? Kolik to bude stát?

Budete potřebovat mikrovlnnou anténu, kterou nainstalujeme na vaši budovu. Anténa je spolu s držákem, napájením a kabelem součástí mikrovlnného instalačního setu, který stojí 1 990 Kč.

Internet od nás můžete mít bez závazku s výpovědní lhůtou 30 dnů. Pokud se ale rozhodnete uzavřít smlouvu na 2 roky, snížíte si cenu instalačního setu jen na 1 Kč.

Bezdrátový přístup k internetu vám zajistí Wi-Fi router, který si můžete pořídit buď vlastní, nebo si můžete vybrat z naší nabídky. Při uzavření smlouvy se závazkem na 2 roky, můžete od nás získat také Wi-Fi router jen za 1 Kč.

Za aktivaci služby zaplatíte jednorázový poplatek 380 Kč. 

Co budu potřebovat k připojení internetu na optické síti? Kolik to bude stát?

Pokud je na vaší adrese možné připojení na optické síti, budete potřebovat pouze Wi-Fi router, který si můžete pořídit buď vlastní, nebo si můžete vybrat z naší nabídky.

Internet od nás můžete mít bez závazku s výpovědní lhůtou 30 dnů. Pokud se ale rozhodnete uzavřít smlouvu se závazkem na 1 rok, dostanete od nás za odměnu Wi-Fi router jen za 1 Kč.

Za aktivaci služby zaplatíte jednorázový poplatek 380 Kč.

Můžu uzavřít smlouvu bez závazku?

Ano. Smlouvu můžete uzavřít bez závazku na dobu neurčitou s 30denní zákonnou výpovědní lhůtou.

Pokud se ale rozhodnete uzavřít smlouvu se závazkem na 2 roky, získáte tím výhodu např. v podobě Wi-Fi routeru za 1 Kč nebo mikrovlnného setu za 1 Kč.

Rozhodnutí je ale vždy na vás.

Proč není na mé adrese optický internet a kdy tam bude?

Vybudování optické infrastruktury je časově a finančně náročná investice, která závisí nejen na naší ochotě optickou infrastruktury v dané oblasti budovat, ale především na rozhodnutí samosprávy.

Protože se optické kabely pokládají do země, je výstavba spojená obvykle s rekonstrukcí chodníků, o kterých rozhoduje samospráva obce nebo města. Výstavba se plánuje několik let dopředu. Informaci o plánované výstavbě tak můžete získat na příslušném obecním nebo městském úřadě.

Potřebuju službu převést na jinou osobu. Jak mám postupovat?

Stačí vyplnit formulář Žádost o převod smlouvy a poslat nám ho e-mailem, poštou nebo přinést osobně do sídla společnosti.

E-mail: zakaznici@dragon.cz

Adresa: Dragon Internet a.s. Pod Loretou 883, 293 06 Kosmonosy

Převod proběhne k 1. dni následujícího měsíce. Na vyžádání je možné převod provést zpětně v rámci daného měsíce.

Stěhuji se na jinou adresu a chci si nechat vaše služby. Můžu si službu převést?

Převod služby na jinou adresu možný není. Velmi rádi vám ale na nové adrese zřídíme novou službu a na té původní adresa službu ukončíme.

Od vás potřebujeme vyplněný dokument Výpověď smlouvy, který prosím pošlete e-mailem, poštou nebo ho osobně přineste do sídla společnosti, kde ho můžete také osobně vyplnit. A potřebujeme znát novou adresu.

E-mail: zakaznici@dragon.cz

Adresa: Dragon Internet a.s. Pod Loretou 883, 293 06 Kosmonosy

Jak můžu službu zrušit?

Zrušení služby probíhá na základě dokumentu Výpověď smlouvy, který prosím pošlete e-mailem, poštou nebo ho osobně přineste do sídla společnosti, kde ho můžete také osobně vyplnit.

E-mail: zakaznici@dragon.cz

Adresa: Dragon Internet a.s. Pod Loretou 883, 293 06 Kosmonosy

Zákonná výpovědní lhůta u smluv uzavřených na dobu neurčitou je 30 dnů a začíná běžet následující den po doručení výpovědi. Pokud potřebujete ukončit službu k pozdějšímu datu, stačí to uvést ve výpovědi.

Pokud máte uzavřenou smlouvu se závazkem k nějakému datu, je možné službu vypovědět až po této době, nebo závazek přesunout na jinou službu (např. v případě stěhování). Další možností je zaplatit zákonem stanovenou pokutu za ukončení smlouvy před uplynutím závazku a smlouvu ukončit předčasně. Každopádně ke každému takovému případu přistupujeme individuálně a na základě důvodu hledáme kompromisní cestu, jak smlouvu ukončit k oboustranné spokojenosti.

Pokud rušíte i službu Dragon TV, je potřeba do 7 dnů od ukončení služby vrátit i zapůjčená zařízení: set-top box, napájecí kabel, HDMI kabel a dálkový ovladač. S krabičkou si hlavu nelamte.

Co je to IP adresa a jaký je rozdíl mezi veřejnou a neveřejnou?

IP adresa (Internet Protocol Adress) je unikátní číslo, které je přidělené každému zařízení a které slouží ke komunikaci s ostatními zařízeními internetu jako jsou servery, routery a další sítová zařízení.

Neveřejná (privátní) IP adresa se používají uvnitř lokální sítě (domácí, kancelářská), nejsou přístupná zvenčí bez překladu adres (NAT) a jsou bezpečnější proti elektronickým útokům.

Veřejná IP adresa je přímo přístupná z internetu, poskytuje sice menší bezpečí pro elektronickým útokům, ale některé služby veřejnou IP adresu vyžadují, např. kamerové systéme nebo přístup k počítači přes vzdálenou plochu. Veřejnou IP adresu si můžete u nás objednat jako doplňkovou službu.

Svoji IP adresu můžete zjistit třeba na stránce www.mojeip.cz nebo v zákaznickém portále Můj Dragon.

Co je to OKU kód a k čemu ho potřebuju?

OKU kód je jedinečný kód, který slouží pro přenos stávajícího telefonního čísla nebo služby od jednoho poskytovatele ke druhému. Váš OKU kód vám rádi sdělíme na zákaznické podpoře.

Dragon TV  
Zjistit víc

Kolik nabízíme kanálů? Co obsahují naše prémiové balíčky? Nebo hledáte informaci k chytrým funkcím TV či k mobilní aplikaci TV Super? Tak to jste na správné adrese.

Kde zjistím informace o Dragon TV?

Všechny informace o programové nabídce, prémiových balíčcích a chytrých funkcích nejdete na stránce Dragon TV.

Kolik TV programů nabízíte a v jaké kvalitě?

Nabízíme více než 110 TV programů, které jsou rozdělené do tří programových nabídek. Nabídku jednotlivých programů najdete na stránce Dragon TV.

Počet programů, které uvádíme, je bez duplicitních kanálů. Programy jsou v HD kvalitě.

Co potřebuju ke sledování Dragon TV?

Pro sledování internetové televize Dragon TV si musíte vybrat minimálně jednu z nabízených platforem:

  • HD set-top box, který vám zapůjčíme proti vratné jistině 500 Kč, nebo si ho od nás můžete za cenu 2 150 Kč odkoupit
  • aplikaci TV Super, díky které můžete sledovat Dragon TV až na 5 mobilních zařízeních (mobil, tablet, TV, notebook, PC), včetně televize

Vybrat si můžete i více set-top boxů nebo set-top box a mobilní aplikaci TV Super zároveň.  S používáním každé platformy je spojený poplatek 50 Kč měsíčně. Pokud si tedy vyberete např. 2 set-top boxy, zaplatíte za každý vratnou jistinu 500 Kč a měsíčně budete platit za jejich používání 2krát 50 Kč.

Co umí aplikace TV Super?

Díky aplikaci TV Super můžete sledovat Dragon TV až na 5 mobilních zařízeních (telefon, tablet, notebook, PC), včetně televize, v čase, který vyhovuje vám. Pořady můžete sledovat až 7 dní zpět a zároveň využívat všechny chytré funkce TV.

Pokud máte chytrou televizi, můžete si stáhnout aplikaci Fiber TV přímo v televizi a mít všechny chytré funkce v jednom ovladači.

Přihlašovací jméno a heslo pro aplikaci TV Super pro mobilní zařízení nebo unikátní PIN kód pro každý televizor vám pošleme na váš e-mail po objednání služby. 

Jaké chytré TV funkce nabízíte a kolik stojí?

Chytré funkce jsou součástí všech našich televizních tarifů, takže za ně nemusíte nic dalšího platit. 

Funkce TV Archiv vám umožní shlédnout TV pořady až 8 dní po vysílání.

S funkcí TV Zpět si můžete kdykoliv zopakovat zajímavou pasáž u sledovaného pořadu až 15 minut zpět.

S funkcí TV Pauza můžete kdykoliv přerušit sledování pořadu až na 60 minut.

S funkcí TV Záznam si můžete nahrát televizní pořad dle vlastního výběru. Zdarma máte k dispozici 10 hodin pro záznam. Je vám to málo? Za příplatek si můžete kapacitu rozšířit až na 100 hodin.

Máme pro vás i návod na jejich nastavení.

Co obsahují prémiové balíčky?

Balíček Cinemax obsahuje kanály Cinemax a Cinemax 2.

Balíček FilmBox obsahuje kanály FilmoBox Extra, FilmBox Family a FilmBox Premium.

Balíček HBO obsahuje kanály HBO, HBO 2 a HBO 3. Balíček HBO je součástí tarifu Dragon TV Extra.

Balíček HBO Max obsahuje kanály HBO, HBO 2, HBO 3 a HBO Max.

Cenu jednotlivých balíčků najdete na stránce Dragon TV.

Můžu uzavřít smlouvu bez závazků?

Ano. Smlouvu můžete uzavřít bez závazku na dobu neurčitou s 30denní zákonnou výpovědní lhůtou.

Proč si nemůžu objednat jen Dragon TV bez internetu?

Dragon TV je doplňková služba určená našim zákazníkům, kteří mají od nás internet na optické nebo mikrovlnné síti (s minimální rychlostí 20 Mb/s). Dragon TV bez internetu nenabízíme.

Jak můžu službu zrušit?

Zrušení služby probíhá na základě dokumentu Výpověď smlouvy, který prosím pošlete e-mailem, poštou nebo ho osobně přineste do sídla společnosti, kde ho můžete také osobně vyplnit.

E-mail: zakaznici@dragon.cz

Adresa: Dragon Internet a.s. Pod Loretou 883, 293 06 Kosmonosy

Zákonná výpovědní lhůta je 30 dnů a začíná běžet následující den po doručení výpovědi. Pokud potřebujete ukončit službu k pozdějšímu datu, stačí to uvést ve výpovědi.

Do 7 dnů od ukončení služby je třeba vrátit zapůjčená zařízení: set-top box, napájecí kabel, HDMI kabel a dálkový ovladač. S krabičkou si hlavu nelamte.

Co když nevrátím set-top box kompletní?

Set-top box pro sledování Dragon TV obsahuje vlastní zařízení, napájecí kabel, HDMI kabel a dálkový ovladač. Pokud něco z toho nevrátíte, hlavu vám neuthrneme, ale hodnotu chybějícího komponentu odečteme z jistiny, kterou vám budeme vracet.

Set-top box  – 500 Kč, dálkový ovladač – 150 Kč, HDMI kabel – 120 Kč, napájecí kabel – 150 Kč

Kdy mi vrátíte jistinu za vrácený set-top box a jakým způsobem?

Jistinu posíláme do 3 pracovních dnů na vámi uvedený bankovní účet po vrácení zařízení buď do sídla naší společnosti nebo na jednu z našich poboček. 

Kdy budou součástí Dragon TV i kanály Nova Sport 3 - 6?

I my bychom rádi tyto kanály viděli v naší nabídce a o jejich zařazení stále jednáme. Nicméně zatím neúspěšně.

Tento dotaz dostáváme nejčastěji od fanoušků Formule 1. Formule 1 je možné sledovat i na rakouské ORF 1, která je součást všech tarifů Dragon TV,  nebo na německé RTL, která je součástí Dragon TV Ideal a TV Extra.

Pokud si chcete užít opravdu nevšední zážitek ze sledování Formule 1, doporučíme vám oficiální streamingovou službu pro fanoušky Formule 1 -  F1 TV. 

Vyúčtování a platby  
Zjistit víc

Nevíte, jak zaplatit za internet nebo mobilní tarify? Jakým způsobem a kdy? Zadali jste chybně příkaz? Utekla vám splatnost faktury? Na přesně tyto a další otázky zde najdete odpovědi. 

Jaké je číslo účtu pro platby za služby?

35-3525400297 / 0100 Komernční banka, a. s.

Platné číslo účtu najdete na každém našem vyúčtování. 

Stejně tak na každém vyúčtování najdete i variabilní symbol. Včasnou platbou  se správným variabilním symbolem se vyhnete zbytečným starostem s dohledáváním platby a případné pokutě za posílání upomínek.

Kdy posíláte faktury za služby?

Za naše služby platíte zpětně. To znamená, že pokud jste si zřídili internet, digitální TV nebo třeba mobilní služby v lednu, fakturu za tyto služby vám zašleme v únoru.

Fakturu za internet, televizi a s nimi spojené pronájmy zařízení od nás dostanete do 5. dne následujícího měsíce.

Fakturu za mobilní volání a mobilní data (GSM služby) posílám obvykle kolem 15. dne následujícího měsíce.

Faktury posíláme e-mailem, nebo poštou. Zasílání faktury poštou je zpoplatněno částkou 39 Kč. 

Všechny svoje faktury přehledně na jednom místě najdete na zákaznickém portále Můj Dragon.

Jak můžu hradit faktury?

Fakturu za naše služby můžete hradit několika způsoby.

Platba trvalým příkazem k úhradě 

Pravidelným trvalým příkazem můžete platit pouze za internet a televizi, které fakturujeme každý měsíc ve stejné částce. Za mobilní nebo pevné volání není vhodné takto platit, protože každý měsíc může být účtována jiná částka a vznikaly by u vašeho účtu přeplatky/nedoplatky.

Den splatnosti si nastavte do 10. dne v měsíci a jako variabilní symbol zadejte svoje zákaznické číslo, které je uvedené na faktuře za měsíční služby v sekci odběratel. Rádi vám ho sdělíme i telefonicky na čísle +420 326 706 156.

Pozor! Variabilní symbol na fakturách za jednorázové služby nebo zboží je jiný.

Platba běžným bankovním převodem

Vyúčtování můžete hradit jednorázovým bankovním převodem vždy po vystavení vyúčtování. Variabilní symbol je uvedený na každé faktuře.

Platba pomocí QR kódu

Na všech našich fakturách najdete QR kód, jehož načtením můžete fakturu jednoduše uhradit pomocí chytrého telefonu přes mobilní bankovnictví. Více informací k platbě pomocí QR kódu

Platba inkasem z účtu

Při platbě inkasem se nemusíte o nic starat, my si platbu za vyúčtování pravidelně strhneme. Povolení inkasa našemu účtu si nejdřív nastavte ve svém internetovém bankovnictví nebo ve své bance. Poštou nebo e-mailem na fakturace@dragon.cz nám pak pošlete potvrzení o povolení, abychom věděli, z jakého účtu si máme platbu strhávat. 

Platba zálohou

Výše zálohy záleží pouze na vás, může se jednat o libovolnou částku, která nemusí nijak souviset s cenou odebíraného tarifu. Stejně tak záloha může být zasílána kdykoli během období, kdy odebíráte službu. Pouze je nutné označit platbu správným variabilním symbolem.

Na všechny zaslané zálohy obdržíte zálohový daňový doklad. O aktuální výši vaší zálohy vás budeme pravidelně informovat na vystavených daňových dokladech. V případě, že výše zálohy klesne pod cenu tarifu, vám bude vystavena standardní faktura k úhradě.

Platba v hotovosti na terminálu Sazka

Pokud platíte daňové doklady v hotovosti, můžete k tomu využít i terminály společnosti Sazka (kromě terminálů Sazka umístěných na České poště).

Na vámi vybraném prodejním místě Sazka předejte obsluze fakturu za naše služby. Obsluha fakturu načte přes QR kód, takže máte jistotu, že neudělá chybu. Příslušnou fakturovanou částku uhradíte v hotovosti spolu s poplatkem za službu ve výši 30 Kč. Tento poplatek je nižší než při platbě složenkou. Stvrzenku za úhradu si nechte pro případ, kdyby se nějaká platba zatoulala.

Více informací k platbě přes terminál Sazka 

Platba v hotovosti v Dragon Internet 

Svoji fakturu můžete uhradit hotově také v sídle Dragon Internet. Tato platba je zpoplatněná částkou 30 Kč. 

Můžu si nechat posílat faktury elektronicky?

Ano. I my rádi posíláme faktury e-mailem. Je to rychlejší, spolehlivější, levnější a hlavně šetrnější k přírodě. Stačí, když nám nahlásíte e-mailovou adresu, na kterou faktury můžeme posílat. Zasílání faktury poštou je zpoplatněno částkou 39 Kč. Za faktury, které posíláme e-mailem, neplatíte žádný poplatek.

Mám od vás internet i mobilní služby. Proč mi posíláte dvě faktury?

Mobilní služby pro vás zajišťujeme přes smluvní partery, dochází tedy k přefakturaci služeb, která probíhá se zpožděním oproti fakturaci námi zajišťovanýchh služeb (např. internetu a digitální TV). Spojení těchto služeb na jednu fakturu není možné.

Platbu jsem zadal(a) se špatným variabilním symbolem. Co mám dělat?

Pokud jste zadali v bankovním převodu chybný nebo žádný variabilní symbol, kontaktujte prosím naše fakturační oddělení a společně to dáme do pořádku. Bez správného variabilního symbolu se platba nespáruje k vašemu vyúčtování a my pak evidujeme fakturu jako neuhrazenou.

Tel: +420 326 706 156, volba 3
E-mail: fakturace@dragon.cz

Připravte si číslo faktury, jejíž platbu řešíte, číslo účtu, ze kterého platba proběhla, datum platby a variabilní symbol, pod kterým jste platbu zadali.

Nepřišlo mi vyúčtování. Co s tím?

Pokud vám nepřišlo vyúčtování, kontaktujte prosím naše fakturační oddělení.

Tel: +420 326 706 156, volba 3
E-mail: fakturace@dragon.cz

 

Necháváte si posílat vyúčtování e-mailem? V tom případě prosím v prvním kroku zkontrolujte svoji spamovou schránku.

Všechny svoje faktury přehledně na jednom místě najdete také na zákaznickém portále Můj Dragon

Fakturu jsem nestihl(a) zaplatit včas. Co mám dělat?

V případě, že platbu za služby neobdržíme včas, pošleme vám 2. den po splatnosti fakturu upomínku. Tu bereme jako přátelské upozornění a pokud dojde k úhradě dlužné faktury do 4 dnů, je všechno v pořádku.

Pokud ale ani po této upomínce k úhradě nedojde, následuje 5. den po první upomínce druhá upomínka. Druhá upomínka je zpoplatněná částkou ve výši 99 Kč, ktreá je účtována v následující faktuře.

Neděláme to rádi, ale pokud neuhradíte fakturu ani po druhé upomínce, objednanou službu pozastavíme a zašleme vám výpověď z důvodu neuhrazených pohledávek. Jestliže dojde k vyrovnání dlužných závazků do data uvedeného ve výpovědi, výpověď zrušíme a službu opět zprovozníme.

Pokud jste se dostali do složité finanční situace, řešte ji prosím s předstihem a nečekejte na naše upomínky. Kontaktujte naše ekonomické oddělení, které vám vysvětlí možnosti, jak své dluhy vůči naší společnosti řešit a nenavyšovat.

Tel: +420 326 706 156, volba 3
E-mail: fakturace@dragon.cz

Reklamace  
Zjistit víc

Přestal vám fungovat set-top box? Zlobí vás Wi-Fi router? Nebo snad potřebujete vysvětlit fakturu? Poradíme vám, jak postupovat, aby bylo vše co nejrychleji vyřízeno k vaší spokojenosti. 

Chci reklamovat zařízení. Jak mám postupovat?

Vadu na zařízení typu set-top box, Wi-Fi router, terminátor, anténa apod. prosím nahlaste naší technické podpoře, která je vám k dispozici 24 hodin 7 dnů v týdnu.

Tel: +420 326 706 156, volba 4
E-mail: hotline@dragon.cz

Naši technici dokážou často závadu vyřešit telefonicky. Pokud se to nepodaří, domluví si s vámi další postup, který může obnášet návštěvu našeho technika nebo opravdu/ výměnu zařízení v sídle naší společnosti.

Neradi telefonujete? Poruchu můžete nahlásit také přes zákaznický portál Můj Dragon

Nesouhlasí mi vyúčtování služeb. Na koho se mám obrátit?

V takovém případě prosím kontaktujte naše zákaznické oddělení, které přijme vaši reklamaci. 

Tel: +420 326 706 156, volba 1
E-mail: zakaznici@dragon.cz

Na vyřízení reklamace máme ze zákona 30 dnů. Reklamace ale vyřizujeme přednostně, abychom vše co nejrychleji vyřešili.

Reklamace vyúčtování nemá odkladný účinek na povinnost uhradit vyúčtování ve lhůtě splatnosti.

Nesouhlasím s výsledkem reklamace. Jak mám postupovat?

Uplatnit případné námitky proti vyřízení reklamace můžete:

  • e-mailovou zprávou na: poverenec@dragon.cz
  • písemnou formou zaslanou na adresu: Dragon Internet a. s., Pověřenec, Pod Loretou 883, 293 06 Kosmonosy

O výsledku šetření vás budeme písemně informovat ve lhůtě 14 dnů od přijetí námitky.

Reklamace vyúčtování, ani vznesení námitky proti způsobu vyřízení, nemá odkladný účinek na povinnost uhradit vyúčtování ve lhůtě splatnosti.

Zákaznický portál Můj Dragon  
Zjistit víc

Mějte svoje služby pod kontrolou. Zaregistrujte se a řešte si svoje požadavky online a v čase, který vyhovuje vám. Už žádné zatoulané faktury, informace k vašim službám přehledně na jednom místě, zadávání požadavků jednoduše a bez telefonování.

Komu je portál určený?

Zákaznický portál je určený pro všechny naše zákazníky s aktivní službou. Pro vstup do portálu si nejprve nechte zaslat přístupový link na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli při podpisu smlouvy. 

Jak se do portálu přihlásím?

Na portál se dostanete přes naše stránky proklikem v pravém horním rohu kliknutím na pole Můj Dragon. Objeví se vám stránka s přihlášením, kde vyplníte svůj e-mail a heslo. 

Do portálu se dostanete přes e-mail, na který vám buď posíláme faktury, nebo který jste nám sdělili při podpisu smlouvy jako e-mail pro přihlášení do portálu. 

Při zřízení přístupu vám na tento e-mail pošleme zprávu s odkazem na registrační formulář. Tento druh zpráv končí občas ve spamové složce, takže pokud nedorazí, zkontrolujte spam nebo nám zavolejte.

Pokud jste heslo zapomněli, nebo si nejste jistí, že jste registraci už vyplnili, využijte odkaz Zapomenuté heslo. Po zadání e-mailové adresy vám obratem dorazí e-mail s odkazem pro přihlášení. 

V případě potíží s přihlášením do portálu se obraťte na naši zákaznickou podporu. Je škoda nevyužívat výhody, které portál nabízí.

Zapomněl jsem heslo pro přihlášení. Co mám dělat?

Na stránce s přihlášením do portálu, na kterou se dostanete kliknutím na pole Můj Dragon v pravém horním rohu našich stránek, klikněte na odkaz Zapomenuté heslo. Po zadání e-mailové adresy vám obratem dorazí e-mail s odkazem pro přihlášení.  Tento e-mail občas končí ve spamu, takže pokud nedorazí obratem, zkontrolujte i spam. V případě potíží s přihlášením se obraťte na naši zákaznickou podporu, která vám s přihlášením pomůže.

Co jsou kontakty pro portál a kolik jich můžu mít?

Přístup ke svému zákaznickému účtu můžete povolit až 4 dalším osobám, např. rodinným příslušníkům v případě domácností nebo třeba paní účetní v případě firem.

Pro udělení přístupu se nejdříve přihlaste na portál, v pravém horním rohu klikněte na logo Dragon Internet a vyberte možnost Upravit profil. Jednoduše pak můžete přidávat nebo odebírat e-mailové adresy, přes které se můžou na váš účet přihlásit další osoby.

Vyřešení tohoto požadavku může trvat v pracovní dny i několik hodin. Jakmile bude e-mailová adresa k vašemu účtu přidaná, budeme vás o tom informovat e-mailem a zároveň odešleme na přidaný e-mail zprávu s odkazem pro přihlášení. 

Kde zjistím svoji instalační adresu a další podrobnosti o službě?

Na úvodní stránce Moje služby klikněte na barevný banner s názvem služby, u které vás zajímají podrobnosti.

Pokud máte u nás víc instalačních adres, jsou jednotlivé služby řazené za sebou podle jednotlivých adres. Internetové služby jsou vždy na prvním místě.

Jak si můžu aktualizovat svoje údaje?

Svoje údaje, jako je e-mailová adresa, telefon, fakturační adresa nebo přidání dalšího e-mailu pro přihlášení do portálu, si můžete zkontrolovat na stránce Můj profil.

Na tuto stránku se dostanete buď z hlavní stránky Moje služby kliknutím na nápis Upravit profil, nebo přes ikonku loga v pravém horním rohu přes Profil uživatele a Upravit profil.

Upravovat můžete všechny údaje, u kterých svítí piktogram žluté tužky nebo červeného koše. Zadanou úpravu musíme provést v našem systému ručně a provedení změny vám potvrdíme zasláním zprávy do e-mailu. 

Co upravovat nelze, tak je instalační adresa. V případě požadavku na změnu instalační adresy využijte prosím formulář Přidat službu, který si otevřete na stránce Moje služby kliknutím na banner Objevte naše další služby. Po zadání požadavku internetu na nové adrese vás budeme kontaktovat a domluvíme podrobnosti.